Drukarka fiskalna novitus

Na skala rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa fiskalna oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata doświadczeń konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, jaki nie zdoła dopełnić tej form, zostaje ukarany. Pierwsza kara to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który może wynieść nawet do 500 złotych. Warto dodać, że za dotrzymanie terminu przeglądu winny jest klient, to rzeczywiście on potrzebuje myśleć o dacie kontroli. Co tak sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w kontekście kas fiskalnych jest dość mylący. Dlaczego? Bo w trakcie kontroli badane są właśnie te elementy kasy, które mówią za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek jakie potrafią oddziaływać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego gromadzę się tylko i tylko na wysoko wspomnianych częściach a ich podzespołach, których wadliwe działanie mogłoby korzystać pomysł na nieprawidłowe wyliczanie należnego podatku.

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z wszelką częścią stawia się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile żyje taki przegląd? Przegląd żyje w pracy około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce obecne w centralnej mierze od serwisanta. Pewnie nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tegoż możemy poprosić by osoby odpowiedzialne za wykonanie tej czynności przyjechały do swej firmy, stanowi obecne wprawdzie liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do przeprowadzenia audytu jest profesjonalny jedynie serwisant wprowadzony do książki serwisowej. Istnieje zatem dostarczone tym, że każde stworzone przez serwisanta działanie powinno zostać wpisane do książki serwisowej. Wpisy te potrzebują być proste, potwierdzone podpisem pracownika firmy oraz ostemplowane jego pieczęcią. Mienie o tej procedur jest szczególnie ważne, ponieważ kursy tego przedsięwzięcia nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.