Garderoba z rurek

Nadchodzi wyczekiwana od dawna wiosna. To nie tylko okazja na zrzucenie paru zbędnych kilogramów, ale dodatkowo na zmianę naszych stylów żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do porzucenia ciężkostrawnej diety opartej na ciele i nabiale i wzięcia ze zdrowia, jakie przekazują nam sałatki.

Witaminy Sałatki stanowią prawdziwą bombę witaminową. Dostarczają nam one pełnych składników potrzebnych do harmonijnego funkcjonowania organizmu. Polacy zawsze ale mają żyłka do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Dlatego naprawdę dużo wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca oraz nadciśnienie stanowią wciąż samą z głównych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wysoko wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o znacznie dużo lekkostrawne niż mięso i nabiał. Mniej występują w systemie pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temuż nie czynią one problemów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest wtedy wartościowsza i estetyczniejsza dla własnego projektu pokarmowego.

comarch cdn xl

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek nic nie jest ciężkie, szczególnie, jeżeli dysponujemy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że stworzymy je niezwykle szybko. Wystarczy tylko wybrać warzywa, z których chcemy zrobić sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W ciągu kilku sekund mamy wielki i pożywny posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą przyjazne i ciepłe dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najskuteczniejszym sposobem, by uzyskać upragnioną sylwetkę, jest wrażenie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że potrafi stanowić ona o wiele lepsza od tradycyjnych polskich problemów i schabowych. Co daleko, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie trzeba być mistrzem kuchni. Wystarczy kreatywność i wyobraźnia. To zaledwie z nas chce, z których składników stworzymy naszą smaczną i młodą sałatkę.