Kasa fiskalna obowiazek

Wszyscy podatnicy oferujący usługi na sytuację osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z zastosowaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, z lat często branym w magazynach, a i przez różnego typu usługodawców, począwszy z serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest tania u innego typu przedsiębiorców. Mają z niej przede wszystkim ważne sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie kształtowała się do tego, lecz również może obsłużyć sporą suma paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT i w placówkach niebędących takiego sprzętu, wydaje się je ręcznie, co nie jest szczęśliwe z tematu widzenia poprawy produktywności i obsługi. To zawiera, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego rodzaju rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępny, składa się z potrzebą wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy dobrych i należy mieć, że narzędzie to, w przeciwieństwie do waluty, zupełnie nie pracuje samo. Do jego obsługi przydatny jest więc komputer zaopatrzony w podobni program sprzedażowy, to podobnie są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wówczas możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów obecnie w okresie druku paragonu, a nie, gdy w sukcesu kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy wspominać o tym do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie ma służyć i wybrać o prawie 20 procent większe, niż jest nam przydatna w konkretnym sezonie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a ilość naszego wyboru może wzrosnąć. Inny istotny element, na jaki potrzebujemy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze względu od ilości kodów i dawanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dobę - sklepowe- oddane do szerokich placówek handlowych także trzymających mocno rozbudowaną bazę towarów. Obecnie odnosi się urządzenia posiadające jedynie jedną rolkę papieru na rachunki dla kupujących, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na kartce SD.