Pojemniki prozniowe do ubran

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i urządzenia do pakowania zaliczane są i do ich potrzeb, idąc na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

zacisk uziemiającyProste zaciski uziemiające | GRUPA WOLFF

Domowe urządzenie do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub też wykorzystuje pojemniki próżniowe wykonane z plastiku. W wypadku pojemników najczęściej wykorzystywane są specjalne pompki ręczne, które idą na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i udzielają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia leczenia można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Zawierają one najczęściej uniwersalny rozmiar, a można je wiązać również do zamykania butelek z winem, jak również do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino potrafi żyć przechowywane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co bardzo przez 2-3 dni.

Do domowego użytku potrafią stanowić jeszcze dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w oddzielnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w relacje od typu materiału oraz z miejsca, gdzie będzie on pozostawiany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa czy herbata, żywność przetworzoną, ale i warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso pewno żyć przetrzymywane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, iż nie obejmują one za długiej przestrzeni.