Program komputerowy logo

Talerz wędlin jest samym z najbliższych oraz najciekawszych poglądów na założenie zestawu smacznych przekąsek. Jeżeli zaprosiliśmy do siebie mężczyzn dodatkowo nie wiemy, czym ich podjąć, możemy zrobić apetycznie wyglądający talerz z wędlinami.

Aranżacja Najlepiej talerz charakteryzuje się, gdy nałożone na nim rezultaty mają różne kolory oraz układy. U siebie możemy stworzyć plastry jasnej polędwicy i pełne plasterki salami. Ważne jednak, by poszczególne plastry tworzyły zgrabną kompozycję. Możemy je napisać plasterkami w rządku w taki podejście, by każdy rulonik był otwarty. Ciekawszym, choć bardziej trudnym rozwiązaniem, jest ustalenie plastrów w całości kwiatów. Po nadaniu im odpowiedniego kształtu wystarczy nabić je na wykałaczkę.

Estetyka Talerz wędlin pragnie być oddany w forma, jaki będzie wystawiał się smacznie i odpowiednio. Wszystkie plasterki powinny być pokrojone równo i cienko przy pomocy ostrego noża lub profesjonalnego sprzętu, jakim potrafi stanowić krajalnica do wedlin. Kawałki kiełbas można przekroić pod skosem i budować obok rulonów.

Dodatki Na talerzu wędlin możemy też ułożyć oliwki, sery, pomidory koktajlowe i listki sałaty. Coraz tańszym rozwiązaniem jest stosowanie w rulonach szparagów lub zapisywanie w nich farszu. Chyba on robić się z pasty jajecznej, papryki, kremu chrzanowego, musztardowego lub pesto. Świetnym dodatkiem do takich ruloników będzie potrawa z łososia i kremu ziołowego. Jeżeli jako dodatek wybieramy ser, zatem o jego smak dopasować do guście wędlin. Więc tak podawać ostre, dojrzewające sery zgodnie z dojrzewającymi wędlinami, takimi jak szynka parmeńska lub kiełbasa chorizo.

Trunki Do przystawek wiążących się z lekkich wędlin najlepiej pasuje białe, wytrawne wino. Jeżeli obsługiwane przez nas wędliny są niewiele większy smak, warto na stole postawić czerwone wino wytrawne. Ciekawym podejściem jest najpierw podanie łagodnych wędlin z winem białym, potem ostrzejszych zgodnie z serem, do jakich najbardziej pasuje wino czerwone, natomiast na końcu zestawu problemów i roladek z łososia z winem różowym.